مقالات

پارچه های مناسب فصل بهار و تابستان

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در فصل بهار و تابستان از چه پارچه هایی می توانید استفاده کنید و چه پارچه های مناسب فصل بهار و تابستان میباشد؟
با شروع فصل گرما زمان خداحافظی از لباس های ضخیم و گرم و سلامی دوباره به لباس های راحت و خنک رسیده است.
پارچه مهمترین قسمت لباس است. اگر پارچه لباس شما پارچه مناسبی نباشد، لباس شما راحت نخواهد بود. بهار و تابستان جزو فصل های گرم سال می باشند و بهترین لباس های بهاری و تابستانی برای شما لباس هایی هستند که پارچه های راحت و تنفسی دارند. البته در کنار راحتی پارچه همچنان باید به ترندهای رنگی سال نیز توجه داشته باشید. در این مقاله چند پارچه مناسب لباس های بهاری و تابستانی برای شما ذکر شده است:

1-پنبه

پنبه مورد پسندترین پارچه بهاری و تابستانی است و چرا؟
زیرا دارای خاصیت تنفس پذیری، سبک وزن و نرم است. این پارچه به دلیل خاصیت تنفس پذیری موجب عرق کردن بدن و در نتیجه کنترل گرما در بدن شما می شود. پارچه  پنبه ای به دلیل رنگ و تنوع زیادی که دارد به عنوان پرمصرف ترین پارچه  متقاضی زیادی دارد و به وفور در دسترس است. این پارچه به سرعت خشک می شود بنابراین وقتی آماده بیرون رفتن از خانه هستید هیچ پارچه ای بهتر از پنبه برای شما مناسب نیست و مطمئناً برای شما بهترین انتخاب است. البته این پارچه نقاط ضعفی نیز دارد و برای کسانی که بسیار زیاد عرق می کنند مناسب نمی باشد زیرا با پوشیدن رنگ های روشن این جنس از پارچه خیلی سریع لکه های عرق روی یقه و زیربغلتان مشخص میشود.

2.کتان

پارچه کتان را باید به عنوان مناسب ترین پارچه برای فصل بهار و تابستان درنظر گرفت. پارچه ای ملایم، راحت و تنفس پذیر است. همچنین در صورت خیس یا مرطوب بودن بسیار سریع خشک می شود از این رو برای مسافرت بسیار مناسب است. پارچه کتان به نسبت پارچه پنبه ای برای افرادی که زیاد عرق می کنند مناسبتر است زیرا این پارچه زیاد به بدن نمی چسبد و از این رو مشکلی که در مورد پارچه های پنبه ای وجود داشت در این پارچه صدق نخواهد کرد. تنها مشکل این پارچه این است که چین و چروک ها خیلی سریع، سریعتر از پنبه یا هر پارچه دیگر نمایش داده می شود. اگر این مورد برای شما مهم نیست، پس شک نکنید و برای خود و افرادی که دوستشان دارید پارچه کتان بخرید. این بهترین پارچه برای پوشیدن در فصل بهار و تابستان است.

3.ریون

این پارچه از سلولز طبیعی ساخته شده است، پوشیدن آن موجب خنکی بدن می شود. راحت، نرم، تنفس پذیر و سبک بودن چند ویژگی است که این پارچه را مناسب برای این فصل می کند. ریون به دلیل داشتن الیاف نازک امکان تنفس بیشتری نسبت به پارچه های دیگر را به ما میدهد و سبکی ای که دارد مانع از چسبیدن لباس به بدن میشود و به همین دلیل بیشتر در لباس های ورزشی از پارچه های ریون استفاده می شود.
با اینکه ریون به عنوان یکی از پارچه های مناسب فصل تابستان انتخاب شده اما اگر آن را با آب گرم بشویید کوچیک شده و در اصطلاح آب می رود، برای همین شما برای استفاده مکرر از این پارچه حتماً باید آن را به صورت دستی و با آب سرد بشویید.

4.ابریشم

ابریشم، درست مثل پشم، پارچه طبیعی دیگری است که احساس خشکی و زبری را به پوست نمی دهد و گرما و رطوبت را حفظ می کند. و برای فصول  تابستان  وهمچنین بهار بسیار مناسب است. سبک و شل بودن این پارچه آن را جزو پارچه های مناسب فصول گرم قرار داده است.و شما در آن بسیار زیبا به نظر می رسید.

۵.جین

جین در واقع نوعی کتان است که بافت سفت و محکمی دارد. بنابراین خصوصیات پارچه کتان در جین نیز می باشد، به بدن اجازه تنفس داده و عرق را جذب می کند اما جین سنگین تر از کتان می باشد.
بنابراین خیلی از افراد ترجیح میدهند که در تابستان به جای استفاده از جین از شمبری استفاده کنند.
جین و شمبری مناسب استایل کژوال هستند.

6.شمبری

شمبری (chambray) رو ما بیشتر به اسم لی کاغذی می شناسیم. این پارچه مناسب کسانیست که عاشق جین هستن اما یک چیز سبک تر را ترجیح می دهند.
ششمین پارچه مناسب تابستان شمبریه که شما رو از گرمای تابستان نجات میدهد و باعث میشه احساس خنکی کنید. به دلیل سبک بودن و جنس این پارچه هوا به راحتی در آن جریان پیدا می کند.

7.پارچه راه راه نخی

پارچه راه راه نخی، جزو انتخاب های معمول در پارچه های مناسب بهار و تابستان است که خانومها هم حتما یکی از آنها در کمد خود دارند.
این پارچه از نظر فنی از خانواده پنبه است و پارچه های سبک و نرمی هستند که برای پیک نیک، قایقرانی و استایل تابستانه استفاده می شوند.

8.پارچه های کشباف (jersey)

پارچه های کشباف ( jersey) بسیار انعطاف پذیر هستند و بیشتر برای پیراهن های تابستانی و کلاسیک و همچنین پلیور ها و لباس های ساحلی مناسبند.

دیدگاهتان را بنویسید